LÁSKA A VÁLKA

David James Elliott a Catherine Bell hovoří o způsobech,
jak udržet fanoušky JAGu v napětí

>> zpět na články <<


Ham a Mac Dají se dohromady, nebo nedají? Zdá se, že tahle otázka se honí hlavou každého fanouška JAGu. Seriál, který premiérově vysílá každé úterý televize CBS, si udržuje silnou diváckou základnu zčásti díky pokračujícímu romantickému napětí mezi hlavními hrdiny, důstojníkem Navy Cmdr. Harmonem "Harmem" Rabbem jr. (David James Elliott) a mariňačkou Lt. Col. Sarah "Mac" Mackenzie (Catherine Bell).
Televize CBS dokonce věnovala prostor k hlasování na svých webových stránkách, kde se ptá fanoušků, zdali by Harm a Mac měli být párem. Prozatím 72% říká "ano, měli by být spolu," 23% tvrdí, že "ne, Mac si zaslouží něco lepšího" a jen 5% tvrdí "možná, ale mohlo by to zničit jejich přátelství." David nebyl příliš nadšený z toho, že téměř jedna čtvrtina hlasujících si myslí, že Harm není pro Mac dost dobrý. "Wow!" zaprotestuje. "Mac může mít někoho lepšího? Zajímalo by mě, na čem je tohle založeno!"

Catherine Bell, která k seriálu přišla ve druhé sezóně, se zdá být také trochu překvapená. "To je neuvěřitelné!" směje se. Oba herci dobře vědí, že jejich postavy jsou předmětem diskuzí, ale zároveň chápou, že spojením Harma a Mac v pár by seriál začal ztrácet páru. "Co by se stalo, v podstatě jakmile by se naše postavy daly dohromady," říká David "už by to nebylo tak zajímavé a lidé by se přestali dívat."

"Myslím, že Don Bellisario, tvůrce seriálu, je velice chytrý člověk," dodává Catherine, "a ví, že si musí velice dobře rozvážit, jak dát dvě postavy, jako jsou ty naše, dohromady, protože to může zruinovat celý seriál."

I přesto ale David a Catherine věří, že jejich postavy se jednou dočkají romantického rozuzlení, pravděpodobně na konci seriálu JAG. Ale jak tvrdí David, nečekejte to nijak brzy. "Catherine čeká dítě... ale postava Catherine nemůže být těhotná," říká David, jehož těhotná manželka, Nanci Chambers, hraje v seriálu Lt. Singer. "Takže momentálně tomu přizpůsobujeme naše plány a musíme Catherine natáčet takovým způsobem, aby to pokud možno nebylo vidět…. Bylo by trochu příliš, kdyby Mac byla těhotná!"

JAG ovšem není jen o nenaplněném vztahu. Mnoho diváků začalo seriál sledovat po 11. září 2001 hlavně kvůli patriotismu a zájmu o armádu. JAG jak se zdá spojuje obojí ideálně dohromady. I když Catherine poznamenává, že seriál si vedl více než dobře i před teroristickými útoky a válkou v Afghanistánu. "Připomínám lidem, že jsme končili předchzí sezónu (šestá - pozn.), což bylo několik měsíců před 9/11, na 10. místě ze 120 seriálů!" říká. "Úžasným způsobem získáváme diváky každý rok. Jsme jedním z mála seriálú, kterým se tohle daří!" dodává David. "Jsme v osmé sezóně a diváků stále přibývá! To je nevídané!"

Oba herci předpovídají, že JAG by se mohl vysílat klidně ještě další dvě sezóny. Poté oba, David i Catherine, plánují přechod od televize k filmu. Catherine ostatně nedávno dokončila práci na filmu "Bruce Almighty," kde hraje po boku Jima Carreyho a který bude mít premiéru v květnu. Také David doufá, že si vybuduje fimovou kariéru, ale hodlá se při tom držet rady, kterou mu před léty dal jeden přítel. "Když jsem začínal, někdo mi řekl, abych nebyl jen hercem," říká. Proto chce David také psát, produkovat a režírovat. Ostatně v sedmé sezóně už jednu epizodu JAGu režíroval (Lifeline - pozn.).

Prozatím jsou ale David i Catherine více něž spokojení s rolemi, které momentálně hrají. A může jim to někdo zazlívat? Vždyť JAG stále stoupá na žebříčku popularity. Ať už se fanouškové dívají kvůli vojenským zápletkám, nebo kvůli potenciálnímu romantickému vztahu, seriál evidentně trefil do černého.
autor: Amy E. Jones
překlad a úprava: Romana Tejnorová
datum: 5.1.2003


>> zpět na články <<


| novinky | zprávy z produkce | přehled epizod | DJE | CB | další herci | Bellisario & co | ocenění |