HLAVNÍ   NABÍDKA
NOVINKY
PŘEHLED EPIZOD
FOTOARCHIV
ČLÁNKY A INTERVIEW
ZPRÁVY Z PRODUKCE
ÚVODNÍ STRANA
WEBMASTER - email

STÁHNĚTE SI...
eXtra video  
eXtra audio  
eXtra obrázky  

PRO POBAVENÍ
DISKUZNÍ KLUB
JAG-A-THON
SETKÁNÍ V LA


CATHERINE BELLCatherine Bell představuje v seriálu JAG tvrdou mariňačku, ale zároveň krásnou a inteligentní vojenskou právničku Sarah "Mac" MacKenzie, kolegyni a přítelkyni Harmona Rabba, kterého hraje David James Eliiott. Společně vytvářejí sehrané duo v soudní síni i mimo ni.

Catherine Lisa Bell se narodila 18. srpna 1968 v Londýně v Angli. Když jí byly tři roky její rodiče, architekt Peter a zdravotní sestra Mina, se rozvedli a Catherine se společně se svojí matkou přestěhovala do Los Angeles.

Na střední škole jí nejvíce bavila matematika a biologie a jednou dokonce naprogramovala vlastní počítačovou hru. Nastoupila na UCLA (University Of California Los Angeles) s úmyslem studovat medicínu, ale záhy se ocitla na křižovatce. Rozhodla se obrátit svůj život jiným směrem a odjela jako modelka do Japonska. I když její kariéra modelky se začala slibně rozvíjet, Catherine po několika měsících zjistila, že to není pro ni to pravé. Vrátila se tedy zpět do USA, kde si najala učitele herectví, který jí měl pomoci k dosažení nového cíle - stát se herečkou.

Brzy poté si zahrála v seriálech jako "Herkules," "Dream On" a "Friends." Zlom v jejím životě ale přinesl až nový dramatický seriál z vojenského prostředí s krátkým, dnes už dobře známým názvem - JAG. Catherine získala malou roli v poslední epizodě první série, kdy si zahrála Harmovu přítelkyni Dianne Shonke, která byla zavražděna. Tato zdánlivě nenápadná a nikam nevedoucí role změnila její život navždy.

Několik měsíců poté se totiž dozvěděla, že producenti JAGu shánějí novou hlavní ženskou představitelku, protože seriál mezitím přešel z televize NBC do CBS a většina původních herců jej opustila. Catherine se tedy chopila šance a napsala producentu Donaldu Bellisariovi dopis, v němž vysvětlila, proč je pro roli Sarah MacKenzie tou nejlepší herečkou. Jak dnes sama říká, měla velké štěstí, protože nejen že si ji Donald pamatoval, ale dokonce ho napadlo, že když Mac bude Harmovi připomínat jeho přítelkyni Dianne, dodá to jistý dramatický subtext jejich vztahu. Tento tah se ukázal jako správný, což dokazuje celosvětová oblíbenost a také sledovanost seriálu v USA, kde i ve své deváté sezóně bez problémů porážel konkurenci a s přehledem vedl páteční žebříček nejsledovanějších pořadů. V září 2004 vstoupil do své desáté sezóny.

Role v JAGu umožňuje Catherine předvést celou řadu svých schopností. Kromě toho, že již více než deset let pravidelně trénuje kickbox, věnuje se také sportovní střelbě, seskokům s padákem, vodnímu lyžování, snowboardingu, turistice, jízdě na motocyklu či v rychlém autě a dalším extrémním sportům. Pokud si zrovna nezvedá hladinu adrenalinu, věnuje se golfu, nebo malování. V současné době se ovšem ze všeho nejvíce věnuje své dceři. Z jejích dalších schopností stojí určitě za zmínku to, že mluví plynule jazykem Farsi (po své babičce) a nedělá jí problémy ani text v jiné cizí řeči, například v ruštině, což je často v seriálu využíváno.

Její filmografie kromě hostování v několika jiných seriálech zahrnuje i další tituly, jako televizní filmy "Cab To Canada," nebo "The Time Shifters," kde si zahrála po boku Martina Sheena a Caspera Van Diena. Objevila se i na velkém plátně po boku Dolpha Lundgrena ve filmu "Men Of War" a v roce 2003 jsme jí mohli vidět vidět vedle Jima Careyho ve filmu "Bruce Almighty," kde si zahrála menší roli televizní hlasatelky.

Catherine Bell žije v Malibu, v krásném domě s výhledem na moře, společně se svým manželem Adamem Beasonem. Seznámili se v roce 1992 při natáčení filmu "Smrt jí sluší," kde byl Adam asistentem produkce a Catherine hrála "body double" Isabelle Rosselini. Vzali se o dva roky později, 8. května 1994 (v den druhého výročí jejich první schůzky). Domácnost s nimi sdílí dva chrti - Leo a Zoe a od 16. dubna 2003 také jejich dcera Gemma.


>> foto <<      >> Oficiální stránka Catherine Bell <<


zdroj: Bellisarius Productions a Catherine Bell Online
autor: Romana Tejnorová
aktualizováno: 27.7.2004


STARS & CO-STARS
David James ELLIOTT
CATHERINE BELL
DALŠÍ HERCI
BELLISARIO & CO.

PRO POUČENÍ
CO JE JAG
CO JE NCIS
VÍTE ŽE ...
OCENĚNÍ A NOMINACE
JAG SLOVNÍK
NAVY/MARINES & CO.

UŽITEČNÉ ODKAZY
TELEVIZE CBS
STUDIO PARAMOUNT
CATHERINE BELL
FILMOVÁ DATABÁZE
SERIÁLOVÉ SPOILERY