HLAVNÍ   NABÍDKA
NOVINKY
PŘEHLED EPIZOD
FOTOARCHIV
ČLÁNKY A INTERVIEW
ZPRÁVY Z PRODUKCE
ÚVODNÍ STRANA
WEBMASTER - email

STÁHNĚTE SI...
eXtra video  
eXtra audio  
eXtra obrázky  

PRO POBAVENÍ
DISKUZNÍ KLUB
JAG-A-THON
SETKÁNÍ V LA


DAVID JAMES ELLIOTTDavid James Elliott je v seriálu JAG představitelem Harmona Rabba Jr, dříve špičkového stíhacího pilota, nyní neméně dobrého právníka JAGu, který společně se svou kolegyní Sarah MacKenzie, kterou hraje Catherine Bell, nedává protivníkům příliš šancí na úspěch.

David se narodil 21. září 1960 v Miltonu (předměstí Toronta) v Ontariu, Kanadě jako David W. Smith, prostřední ze třech synů Arnolda Smithe a jeho ženy Path. Zpočátku se zajímal více o rockovou hudbu, než o herectví a opustil dokonce střední školu, aby mohl hrát se svou kapelou. Vyrostl sice v Miltonu, ale velkou část mládí strávil na Bahamách, kde žila většina příbuzných ze strany jeho otce.
V 19 letech se vrátil na střední školu, aby si dokončil vzdělání. Stále ještě hrál a zpíval s rockovou kapelou, když se na hodinách divadelní historie zůčastnil konkurzu na hru "Král Lear." Jeho učitel mu poté doporučil, aby se věnoval herectví. Prvním krokem k jeho budoucí kariéře bylo v roce 1983 přijetí na prestižní Reyersonův Polytechnický Institut (Kanadská umělecká universita). Po zakončení studia hrál na Shakespearovském Festivalu ve Stratfordu v Ontariu, kde vyhrál cenu pro nejtalentovanějšího herce a strávil zde na divadle další dva roky. V roce 1985 byl obsazen do hlavní role kanadského seriálu "Street Legal" a v roce 1986 si poprvé zahrál v americkém filmu - kadeta Baxtera v "Policejní Akademii 3."

V roce 1990 se přestěhoval do Los Angeles a podepsal smlouvu se studiem Disney. Jeho televizní kariéra pak rychle odstartovala hostováním v seriálech jako "Doogie Howser MD," "The Hitchhiker," "Dark Justice" a cenou Emmy oceněný seriál "China Beach." Naši diváci si ho nejspíše pamatují z kanadsko-francouzského seriálu "Fly By Night" (vysílaný pod názvem Noční let), kde si zahrál hlavní roli sebevědomého pilota dopravního letadla Macka Shepparda. Že by předchůdce Harma? :-)
V roce 1992 získal roli profesionálního hráče basketbalu v primetime soap "Knots Landing." Později téhož roku hrál v minisérii studia Paramount "The Untouchables" a objevil se v několka epizodách "Melroce Place." Hostoval i v oblíbeném komediálním seriálu "Seinfeld."
Davidova filmografie obsahuje i několik televizních filmů, jako minisérii "Degree Of Guit," "Big Dreams And Broken Hearts: The Dotiie West Story" a "Holiday Affair." Z nejnovější tvorby stojí za zmínku televizní film "Dodson's Journey", kde nejen ztvárnil hlavní roli, ale byl i producentem, film "The Shrink Is In," kde hrál po boku Courtney Cox-Arquette a Davida Arquette a také vítězný film Sundance Film Festivalu "Clockwatchers," kde byli jeho partnery Parker Posey a Lisa Kudrow. Nesmíme zapomenout ani na jeho režii epizody "Lifeline" ze šesté řady JAGu.

V roce 1996 byl vybrán časopisem People jako jeden z padesáti nejhezčích lidí na světě a v roce 2000 získal cenu TV Guide pro nejoblíbenějšího herce v dramatu.

David je již jedenáct let ženatý s o tři roky mladší herečkou Nanci Chambers, s níž se seznámil ještě v Kanadě, při natáčení svého prvního seriálu "Street Legal." Když se v roce 1992 brali na městské radnici v Santa Barbaře, neměli dost peněz na velkou svatbu a proto si svatební obřad se vším všudy zopakovali 26.června 1999. Mají spolu jedenáctiletou dceru Stephanii, kterou David nade všechno zbožňuje a 3. března 2003 se jim narodil syn Wyatt.

Seriál JAG přinesl Davidovi celosvětovou popularitu a zcela zaslouženě je dnes jedním z nejoblíbenějších televizních herců. I přesto však zůstává milým a skromným člověkem bez skandálů, který nejraději tráví volný čas se svou rodinou, ať už při golfu, tenisu, basketbalu, rybaření, potápění, vodním lyžování, nebo třeba na safri v Africe. Je vyznavačem zdravého životního stylu. Věnuje se sportu, často se zůčastňuje triatlonů a běžeckých závodů. V roce 2004 si konečně splnil svůj dlouholetý sen, když úspěšně absolvoval Bostonský marathon.

David s Nanci žijí v Los Angeles, ale nejraději tráví čas společně v jejich nádherném víkendovém domě v Palm Desert (nedaleko Palm Springs), zařízeném v Africkém stylu. Letní dovolenou tráví celá rodina daleko od médií a fanoušků v jejich domě na Bahamách


>> foto <<


zdroj: Bellisarius Productions
autor: Romana Tejnorová
aktualizováno: 27.7.2004


STARS & CO-STARS
David James ELLIOTT
CATHERINE BELL
DALŠÍ HERCI
BELLISARIO & CO.

PRO POUČENÍ
CO JE JAG
CO JE NCIS
VÍTE ŽE ...
OCENĚNÍ A NOMINACE
JAG SLOVNÍK
NAVY/MARINES & CO.

UŽITEČNÉ ODKAZY
TELEVIZE CBS
STUDIO PARAMOUNT
CATHERINE BELL
FILMOVÁ DATABÁZE
SERIÁLOVÉ SPOILERY