6. SEZÓNA - 2000/2001 (24 epizod)


Další sezóny:    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |


Rychlé vyhledávání epizod:

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |01   (111)   LEGACY PART I

premiéra: 03.10. 2000
scénář: Ed Zuckerman & Paul Levine
režie: Terrence O'Hara

Harm je poslán do Ruska aby pomohl aktualizovat jejich právní systém. Během své práce ale objevuje rozsáhlou korupci. Generál Krylov prodává Ruské zbraně Čečencům. Harm se společně s kapitánem Volkonovem, který ho požádá o pomoc, vydává do Čečenska, aby ganerála Krylova usvědčili. Ve Washingtonu mezitím Mac pracuje na případu špionáže. Kapitán Námořnictva Carlton prodával informace Rusům. Když se chystá vypovídat, je zabit. Mac společně s Webbovou pomocí přijdou na to, že Carlton se dozvěděl o přípravě atentátu na Ruského prezidenta Putina a byl odstraněm dříve, než to mohl prozradit. Atentátníkem je Vasilij Rokotov, člen bývalé KGB. Mac se společně s Webbem vydává do Ruska najít Rokotova. Harm se mezitím dostane do nebezpečí, když Čečenci přepadnoun vojenský konvoj, který právě s Volkonovem kontrolovali. Když se pro ně vrátí vrtulník, který byl před přepadením odvelen, předpokládá Harm, že jeho pilot, Sergei Žukov, patří ke zrádcům. Ten ale tvrdí, že je syn ženy, u které na Sibiři žil jeho otec, když uprchl ze zajetí. Je Harmovým bratrem.

>> zpět <<     >> nahoru <<


02   (112)   LEGACY PART II

premiéra: 10.10. 2000
scénář: Ed Zuckerman & Paul Levine
režie: Terrence O'Hara

Pokračování předešlého dílu. V Moskvě se Mac opět setkává s Markem Falkonem a také taxikářem Alexejem. Když zjistí, že Harm je v Čečensku, přesvědčí Alexeje, aby tam za ním jeli. Harm stále netuší, že se zapletl do přípravy atentátu na prezidenta Putina. Po návratu na základnu je jeho bratr po Ruském způsobu velice rychle odsouzen za zradu k trestu smrti. Generál Krylov vše zařídil tak, aby to vypadalo, jako by zrádcem byl Sergei a ne on sám. Na základnu přijíždí Mac a o něco později i prezident Putin. Brzy se objeví i Rokotov s autem plným výbušniny. Harm, Sergei a Mac však atentátu zabrání deaktivováním výbušniny a odhalením Rokotova. Zpátky v Moskvě nabízí Harm Sergejovi možnost odletět s ním do USA, ten se ale chce vrátit ke své jednotce.

>> zpět <<     >> nahoru <<


03   (113)   FLORIDA STRAITS

premiéra: 17.10. 2000
scénář: Dana Cohen
režie: Terence O'Hara

Loď Námořnictva USS Stanley Dace objeví v Karibiku trosky malého člunu a v nich třináctiletou Kubánku Reynaldu Mantia. I když se trosky nacházejí už v Kubánských výsostných vodách, rozhodne se kapitán děvče zachránit a vzít na palubu i když při záchranné akci musejí odrazit útok Kubánské lodě. Reynalda tvrdí, že chtěli společně s jejím otcem uprchnout z Kuby do USA, ale loď se potopila a její otec zahynul. Požaduje azyl v USA. Kapitán je rozhodnutý jejímu přání vyhovět, zatímco Kubánská vláda chce svou občanku zpět. Americká vláda se ale obává mezinárodního konfliktu a posílá proto na palubu pracovnici Imigračního a naturalizačního úřadu, která má prošetřit možné udělení azylu. Po prohlášení Kubánské vlády, že otec Reynaldy je stále naživu a chce svou dceru zpět, odlétá Harm na Kubu, kde se kromě Orlanda Mantii setkává i se samotným Fidelem Castrem. Otec však nepotvrdí vládní verzi a souhlasí s tím, aby Reynalda požádala o azyl v USA. To však může pouze tehdy, vkročí li na Americkou půdu. I přes rozkazy Admirála i samotného Ministra Námořnictva, kapitán Reynaldu do Spojených Států doveze, i za cenu obětování své kariéry.

>> zpět <<     >> nahoru <<


04   (114)   FLIGHT RISK

premiéra: 24.10. 2000
scénář: Jonathan Caplan
režie: Bradford May

Harm vyšetřuje havárii Tomcatu na základně v San Diegu, kde firma Froll Technologies provádí úpravy Tomcatů F-14/D na F-14/E. Zpočátku se zdá, že piloti, kteří měli letadlo odvézt byli unaveni a nezvládli nepříznivé počasí. Kongresmanka Bobbi Leithamová však přijde s teorii korupce ve Froll Tech, kterou chce odhalit. Zdá se, že firma nestíhala plnit zakázky Námořnictva a proto krátila zkušební lety a instalovala některé použité součástky, namísto nových. Brumby hájí Froll Tech, což způsobí konflikt mezi ním a Mac, která se o tom dozví až na pracovním jednání. Za úpravu letadel byl zodpovědný Nadporučík Bob Holzworth. Při vyšetřování vyšlo najevo, že vydíral vedení Froll Techu, protže věděl o jejich metodách. Harm si poté vyžádá všechny spisy společnosti, aby mohl najít důkazy. Spisů je ale příliš mnoho a hledání je velmi obtížné. Brumby však udělá férové gesto, když ten správný papír sám Harmovi přinese. Je to přehled nákladů a výdajů na úpravy F-14. Ve snaze omezit ztráty byly sníženy náklady na náhradní díly a omezeno investování do bezpečnostního systému. Práve špatná funkce tohoto systému byla příčinou nehody. Nadporučík Holzworth je nakonec usvědčen ze zanedbání povinností a firma Froll Tech dostane pokutu 10 miliónů dolarů.

>> zpět <<     >> nahoru <<


05   (115)   JAG TV

premiéra: 31.10. 2000
scénář: Patrick Labyorteaux
režie: Scott Brazil

Hlídka v Norfolku přijede na místo činu, kde se Susan Kingsley s trubkou v ruce sklání nad mrtvým tělem Misty James, která byla milenkou jejího manžela, který je také na místě. Při vyšetřování Andy Kingsley tvrdí, že jeho žena Susan zabila Misty ze žárlivosti. Susan naopak tvrdí, že trubku s sebou přinesla Misty. Společně s jejím manželem jí chtěli zabít a ona se jen bránila. Mac společně s Budem jsou žalobci, Susan si oproti tomu sehnala civilního právníka, bývalou učitelku Mac - Juanittu Ressler. Soudní proces bude navíc přímým přenosem vysílat "Trial TV," z čehož nikdo v JAGu není příliš nadšený. Naopak to vyhovuje Resslerové, která z procesu udělá skutečný mediální cirkus a ze Susan nevinnou oběť. Mac se ale podaří prokázat, že Susan je agresivní a velmi impulzivní žena, která byla již v minulosti trestána za napadení a agresivní chování. Zcela po zásluze je nakonec shledána vinnou z vraždy. Harm mezitím řeší případ sebevraždy na Seahawku, kde se mechanik Mathew Palermo vrhnul pod přistávací Tomcat. Zdá se, že pro takový čin neměl žádné důvody, spíše naopak. Soudní pitva prokáže přítomnost drog, které ale Matt nebral. Nakonec vyjde najevo, že jeho kamarád měl několik známek s LSD. Matt posílal dopis své babičce a půjčil si známku od svého kamaráda. Netušil, že olíznutím známky si "vzal" dávku LSD a pod letadlo skočil pod vlivem drog.

>> zpět <<     >> nahoru <<


06   (118)   THE PRINCESS AND THE PETTY OFFICER

premiéra: 14.11. 2000
scénář: Mark Saraceni
režie: Alan Levi

Poddůstojník Námořnictva Elling se při službě na Blízkém Východě seznámí s dcerou naftového magnáta, princeznou Fatimou. Podaří se mu padělat některé dokumenty a dostat princeznu do USA, kde se s ní ožení. Když se však objeví její muslimský manžel, se kterým dohodnul sňatek její otec, hrozí princezně deportace a četaři Ellingovi vězení. Mac obhajuje princeznu před musimským soudem, zatímco Harm hájí Ellinga. Admirál zatím řeší problém se svým autem, které půjčil Danymu, synovi své přítelkyně, doktorky Waldenové a které bylo nalezené havarované s marihuanou uvnitř. Dany tvrdí, že mu auto někdo ukradl, kdežto Admirálovi je jasné, že to byl Dany, kdo marihuanu převážel. Jeho matka však stojí tvrdošíjně za svým synem a vztah s Admirálem raději ukončí, než by si přiznala pravdu. Harm i Mac jsou oproti tomu úspěšní. Fatima je rozvedena se svým muslimským manželem a nebude deportována, Elling je odsouzen pouze ke snížení hodnosti a pokutě. Oba se chtějí, nyní už legálně, vzít. Harriet, která je v osmém měsísi těhotenství, jde na kontrolu ultrazvukem, kde lékaři zjistí, že začíná rodit. Dítě má však pupeční šňůru omotanou kolem hlavy a při porodu zemře.

>> zpět <<     >> nahoru <<


07   (116)   A SEPARATE PEACE, PART I

premiéra: 21.11. 2000
scénář: Stephen Zito
režie: Jeannot Szwarc

Anonymní zdroj poskytl médiím informaci o tom, že 12. srpna 1968 bylo během Vietnamské války ve vesnici Tan Dien zavražděno 45 civilistů. Jedním z účastníků masakru měl bý i Admirál Boone, který tehdy sloužil s Harmovým otcem. Námořnictvo si přeje co nejrychlejší vysvětlení a tak Admnirál Chegwidden pověří tímto úkolem Mac. Ta dobře ví, že Boone je Harmovým přítelem a tak si vyžádá jeho pomoc při vyšetřování. Brzy vychází najevo, že v roce 1968 probíhala ve Vietnamu "operace Phoenix," řízená CIA, která měla za cíl likvidaci členů Viecongu a kterou řídil Webbův otec. Ve stejném roce byl Admirál Boone přidělen k Námořní pěchotě a nebyl tedy v době incidentu na letadlové lodi. Harm nejdříve míří za Webbem, ten mu ale odmítá podat jakékoliv informace, i když o incidentu něco ví. Ani Mac nemá příliš štěstí. Odletí na Seahawk, aby vyslechla admirála Boona, ten je ale velmi vyhýbavý v odpovědích a většinou tvrdí, že si na nic nevzpomíná. Gunny mezitím objeví, že anonymní telefonát má nasvědomí jistý R. C. Coffin, který tehdy pracoval s Boonem, ale je také pravděpodobné, že pracoval pro CIA. Vše se stále více zamotává a tak Harm požádá o pomoc kongresmanku Leithamovou. Ta jde za Webbem a naznačí mu, že pokud nebude s Harmem spolupracovat, mohlo by se to CIA "nevyplatit." Webb mu poté poskytne informace o tom, že R. C. Coffin skutečně pracoval pro CIA. Vesnice Tan Dien měla být vyčištěna od Vietcongu. Velitelem operace byl Harry Drex, který byl při akci zabit. Říkalo se, že to on pozabíjel civilisty. Podle složek CIA Boone ve vesnici nebyl. Mac se poté rozjede za Coffinem do Nového Mexika a Harm odjíždí na Seahawk za Boonem. Ten se Harmovi přizná, že ve vesnici byl a zastřelil dívku Tam.

>> zpět <<     >> nahoru <<


08   (117)   A SEPARATE PEACE, PART II

premiéra: 28.11. 2000
scénář: Stephen Zito
režie: Terrence O'Hara

Pokračování předešlého dílu. Admirál Boone je zbaven velení na Seahawku. Probíhá řízení podle článku 118 - "Zabití bezbranného civilisty." Mac je žalobcem a Harm obhájcem. Vše komplikuje ministr Námořnictva, který chce hájit pouze zájmy Námořnictva, bez ohledu na to, co by se stalo s admirálem Boonem. Tomu hrozí nejméně pět let vězení a propuštění z armády. U soudu vypovídá Coffin o útoku na vesnici, kterého se oba s Boonem zůčastnili. Coffin se s Tam znal, byla jeho kuchařka a Boone ji zastřelil. Motivem mu údajně bylo to, že jí viděl na fotografii, kde držela v ruce useknutou hlavu Boonova velitele. Později vypovídá i Webb, který mluví hlavně o projektu Phoenix. Situace se pro Boona nevyvíjí dobře, ale Harmovi se podaří nalézt údajně mrtvého svědka - Harryho Drexe. Ten ale nyní žije pod jiným jménem a odmítá u soudu vypovídat. Harm tedy přesvědčí Admirála Boona, aby vypovídal. Ten přizná, že oné noci zastřelil dívku Tam. Byla to však členka Vietcongu a ve chvíli, kdy ji zastřelil, sahala po zbraní. Boone nechtěl dříve vypovídat, protože nechtěl říci, že to Harry Drex nechal zabít všechny civilisty a Boone ho poté zastřelil. Díky Webbově pomoci může Harm nakonec předvolat i Harryho Drexe, který jeho výpověď potvrdí a potvrdí i to, že Boone žádné civilisty nezabil. Admirál Boone je shledán nevinným.

>> zpět <<     >> nahoru <<


09   (119)   FAMILY SECRETS

premiéra: 12.12. 2000
scénář: Paul Levine
režie: Bradford May

Trochu smutná vánoční epizoda. Mac s Brumbym nakupují vánoční dárky, také Admirál shání dárek pro dceru, Harm s Renee zdobí vánoční stromek, zatímco Bud s Harriet odhalují náhrobek pro jejich dceru Sarah, která nedávno zemřela při porodu. Bud se následně rozhodne dohnat k odpovědnosti doktora, který byl za Harriet zodpovědný, ale v kritickém okamžiku nebyl k sehnání. Navíc se ukáže, že předčasný porod způsobil pravděpodobně nezhoubný nádor v děloze Harriett, který ovšem doktor Gettys včas neobjevil. Případ se dostane k soudu, ale Budovi se nakonec nepodaří prokázat vinu doktora Gettyse. Harm se mezitím dozvídá od Webba, že jeho bratr Sergei byl sestřelen v Čečensku. Harm je odhodlaný třeba i opustit JAG, jen aby ho mohl jet hledat, o čemž ovšem Admirál nechce ani slyšet. Nakonec přichází Webb se zprávou, že Sergei je v pořádku, je válečným zajatcem v Čečensku a v tuto chvíli není nic, co by pro něho mohl Harm udělat. A konečně Mac přesune svůj zásnubní prsten z pravé ruky na levou a souhlasí s tím, že si Micka vezme.

>> zpět <<     >> nahoru <<


10   (120)   TOUCH AND GO

premiéra: 09.01. 2001
scénář: Dana Cohen
režie: James Whitmore

Loď Námořnictva USS Bladenburg, 11. července 1996. Mezi Kaitlin Pike, která na lodi slouží jako právník JAGu a velícím Admirálem Hollenbeckem dojde k incidentu, který by snad mohl být sexuálním obtěžováním, ale evidentně nebyl nikdy nikde hlášen. Nyní se oba náhodně objevují na velitelství JAGu. Kate, která dříve v JAGu pracovala a nyní zvažuje svůj návrat, přichází navštívit svého přítele Harma, zatímco Admirál Hollenbeck, který má být jmenovám Generálním inspektorem, přichází navštívit svého přítele Admirála Chegwiddena. Když se s ním Kate setká, řekne Harmovi o tehdejším incidentu. Jejich rozhovor náhodně vyslechne poručík Singerová a příští den už případ propírají novináři. Harm okamžitě pojme podezření, že informaci získali od Singerové, ale ta zapírá a Harm jí to nemůže nijak dokázat. Kvůli chystanému povýšení Admirála Hollenbecka to nelze jen tak přejít a koná se proto slyšení podle článku 32, které má celý případ objasnit. Admirálovi nakonec není prokázáno sexuální obtěžování, ale Kate přece jen zvítězí, protože jeho povýšení je staženo. Bud mezitím řeší zdánlivě malý případ - desátník Entunová od Mariňáků musí svému nadřízenému ukázat tetování, jinak nedostane doporučení do důstojnické školy. Entunová je však velmi atraktivní žena a tetování má na své sedací části těla. Když se Budovi nepodaří přesvědčit jejího velícího, který trvá na tom, že tetování musí vidět, nezbývá, než pořídit fotografii. Nakonec celý JAG oslavuje zasnoubení Mac s Mickem a Kate se rozhodne nevrátit se, protože podle jejího názoru má Harm život dost komplikovaný díky Mac a Renee a nepotřebuje k tomu ještě třetí ženu.

>> zpět <<     >> nahoru <<


11   (121)   BABY, IT'S COLD OUTSIDE

premiéra: 16.01. 2001
scénář: Stephen Zito
režie: Hugo Cortina

Admirál odjíždí na několik dnů do Pentagonu, kde bude předsedou komise, která vybírá důstojníky Navy pro povýšení. Velením JAGu pověří Mac. Harm objeví případ bývalého Mariňáka, Štábního seržanta Greiga, který zbil na parkovišti muže za to, že byl hrubý na svého syna. Problém je v tom, že Graig už byl v minulosti dvakrát trestán a nyní mu proto hrozí nejvyšší trest - doživotí. Jako instruktor výcviku nováčku byl v roce 1975 obviněn ze smrti dvou z nich a před dvěma lety zbil souseda kvůli popelnici. Harm žádá Mac, aby mohl Graiga obhajovat a ona souhlasí. Harm chce Graiga dostat do speciálního vojenského programu, kde by se mu dostalo pomoci, kterou zjevně potřebuje, státní zástupce je ale jiného názoru. Harmovým úmyslem je zrevidovat případ z roku 1975 a prokázat nevinu za smrt dvou nováčků. Státní zástupce nakonec souhlasí s trestem 24 měsíců a následným přijetím do programu. Admirál mezitím v Pentagonu musí poslouchat ministra Námořnictva, který má velký zájem na povýšení svého oblíbence Lindseyho, který dříve také pracoval v JAGu, ale nebyl zrovna vzorovým důstojníkem. Vypočítavý a vlezlý Lindsey se sám také neustále připomíná. Admirál se ale nedá ovlivnit a k ministrově velké nelibosti ani po jeho velmi významném upozornění není Lindsey mezi povýšenými. Na konci dne se Harm, Mac, Bud, Harriet a Admirál scházejí v baru u McMurphyho. Admirál je rád, že jeho podřízenými a spolupracovníky jsou právě tihle lidé a ne takoví, jako je Lindsey.

>> zpět <<     >> nahoru <<


12   (123)   COLLISION COURSE

premiéra: 30.01. 2001
scénář: Jonathan Caplan
režie: Greg Beeman

Při cvičení NATO v Egejském moři se srazí Turecká válečná loď s Americkou. Kapitán Turecké lodi tvrdí, že k incidentu došlo proto, že na jeho loď mířila jiná, Řecká, které se snažil vyhnout. Při incidentu přišlo o život 7 lidí. Harm, Mac a Admirál jsou vysláni do Neapole, aby se případu ujali. Američané, kteří mají s Tureckem diplomatické problémy, chtějí kapitána Merricka, velícího Americké lodi, exemplárně potrestat. Kapitán Řecké lodě u soudu tvrdí, že nevěděl o probíhajících manévrech NATO a že obě lodě byly již v Řeckých výsostných vodách. Harm hájící kapitána Merricka se snaží přenést vinu na 1. důstojníka, ale kapitán ho nechce obětovat. Protože na rychlé vyšetření celého případu je kladen velký důraz a zejména ministr Námořnictva vyvíjí velký nátlak, jsou Harm a Mac ochotni dohodnout se na výši trestu pro Merricka. Admirál jim ale naznačí, že by ve vyšetřování měli pokračovat a zjistit pravdu. Později vyjde najevo, že den před incidentem došlo na Turecké lodi k nehodě na radaru, která byla utajena. Za takových okolností by totiž muselo být cvičení přerušeno, ale velitel NATO jej chtěl uskutečnit právě v tomto termínu kvůli rozpočtu. Vina tím padá na velení NATO.

>> zpět <<     >> nahoru <<


13   (122)   MIRACLES

premiéra: 06.02. 2001
scénář: Ed Zuckerman
režie: Mark Horowitz

Poddůstojník Mariňáků v záloze, Jarvis Krohn, je nalezen policií v temné uličce v Baltimoru, kde se sklání nad tělem své ženy. Ta je těžce zraněna po úderu cihlou do hlavy a málem přišla o život. Incident přežila, ale trpí traumatickou ztrátou paměti. Krohn je obviněn z pokusu o vraždu. Harm je jeho obhájcem, Bud žalobcem. Krohn vypráví Harmovi příběh o kaplanovi z Vietnamské války, Walteru Wigginsovi, který byl ve Vietnamu zabit. Ten se Krohnovi podle jeho tvrzení zjevil a ukázal mu cestu na místo, kde ležela jeho těžce zraněná manželka a on jí tak mohl zachránit. Na soudní řízení se dokonce přijíždí podívat představitel církve z Říma. Pokud by tento zázrak byl prokázán, byl by Walter Wiggins prohlášen za svatého. Při soudním řízení se snaží Harm dokázat, že pokus o vraždu paní Krohnové patří mezi další případy, které se v poslední době staly v Baltimoru. Neznámý pachatel unáší ženy, těžce je zraní a zanechá na nějakém opuštěném místě. Jako důkaz poukazuje na to, že zmizelo i auto paní Krohnové a dosud nebylo nalezeno. I přes všechnu Harmovu snahu ale zázrak není prokázán a Krohn je uznán vinným a odsouzen.

>> zpět <<     >> nahoru <<


14   (124)   KILLER INSTINCT

premiéra: 13.02. 2001
scénář: Mark Saraceni
režie: Jerry London

Jeden z mechaniků na lodi USS Benjamin Harrison, námořník Selluci, je nalezen mrtvý. Ohledání ukazuje na zhmoždění krku a rozdrcení průdušnice, což znamená, že byl zavražděn. Harm a Bud přijíždějí na loď případ vyšetřit. Brzy se dozvídají od ostatních mechaniků, že jejich velitel, Frank Duell, byl na něho zasedlý a často ho trestal. Kapitán lodi nechá prohledat Duellovu kajutu a nelezne svetr, z něhož chybí přesně takový kus látky, jaký byl nalezen u mrtvého Selluciho. Prohlídka byla ale provedena nezákonně a důkaz tím pádem může být neplatný. Probíhá soudní řízení, které má zjistit způsob shromáždění důkazů. Soudce nakonec nepřipustí důkazy, nalezené v Duellově skříňce, ale nařídí pokračování ve vyšetřování. Bud poté nalezne další tři případy úmrtí z lodí, na kterých Duell v minulosti sloužil. Zdá se, že Duell je sériový vrah. Po výpovědi některých svědků se zdá, že Duell je psychopat, který své podřízené šikanoval a když nebyli podle jeho měřítek dost dobří námořníci, zavraždil je. Soudce povolí výpověď psychiatra. Protože se však stále nedaří Duella usvědčit, sehraje Harm s Budem při jeho výslechu malé divadlo. Bud předstírá neschopného důstojníka, kterému neustále něco padá z rukou. Duell nakonec nevydrží a vybuchne, čímž se sám usvědčí.

>> zpět <<     >> nahoru <<


15   (125)   IRON COFFIN

premiéra: 20.02. 2001
scénář: Paul Levine
režie: Scott Brazil

Poté, co Ruská ponorka záhadně exploduje a potopí se, Harm je vtažen do vyšetřování svým Ruským přítelem, Kapitánem Volkonovem (Ep. Legacy), který z incidentu obviňuje Americké Námořnictvo.

>> zpět <<     >> nahoru <<


16   (126)   RETREAT, HELL

premiéra: 27.02. 2001
scénář: Stephen Zito
režie: Jeannot Szwarc

Zatímco Seržant Galindez jede do Mexika vyzvednout zatčeného Mariňáka. Admirál odjíždí na dovolenou rybařit a Harm za jeho nepřítomnosti velí JAGu. Po menším nárazu do hlavy ale vidí podivné věci... :o)

>> zpět <<     >> nahoru <<


17   (127)   VALOR

premiéra: 13.03. 2001
scénář: Doug Stark
režie: Terrence O'Hara

Na Dálném Východě se teroristé pokusí najet s malou lodí plnou výbušnin do lodi Námořnictva. Pokus se nezdaří, ale ukáže se, že mezi teroristy je i příslušnice americké Námořní Pěchoty. Byla mezi nimi dobrovolně, nebo byla přinucena, jak sama tvrdí?

>> zpět <<     >> nahoru <<


18   (128)   LIBERTY

premiéra: 27.03. 2001
scénář: Larry Moskowitz
režie: Jeannot Szwarc

Mikey Roberts se během dovolenky zaplete do rvačky v baru a zabije jednoho muže. Alespoň to tak na první pohled vypadá.

>> zpět <<     >> nahoru <<


19   (129)   SALVATION

premiéra: 10.04. 2001
scénář: Ed Zuckerman
režie: Bradford May

Harm se snaží osvobodit odsouzeného muže (ep. Miracles) za pomoci nových důkazů a dávno zemřelého Námořního Kaplana.

>> zpět <<     >> nahoru <<


20   (130)   TO WALK ON WINGS

premiéra: 24.04. 2001
scénář: Paul Levine
režie: Michael Schultz

Harm a Mac vyšetřují nehodu při testování nového vrtulníku Osprey.

>> zpět <<     >> nahoru <<


21   (132)   PAST TENSE

premiéra: 01.05. 2001
scénář: Dana Cohen
režie: Bradford May

Harmova bývalá přítelkyně Jordan je zavražděna a Harm je podezřelým.

>> zpět <<     >> nahoru <<


22   (131)   LIFELINE

premiéra: 08.05. 2001
scénář: Larry Moskowitz
režie: David James Elliott

Je třeba něco dodávat? :o) Dobrá... Mac oslavuje v Admirálově domě zásnuby s Brumbym a společně s Harmem probírají na verandě svůj vztah a vpomínají na to, co spolu prožili.

>> zpět <<     >> nahoru <<


23   (133)   MUTINY

premiéra: 15.05. 2001
scénář: Ed Zuckerman & Nelson Costello
režie: Mark Horowitz

Mac prochází události vzpoury, která se konala v roce 1840, přičemž my je vidíme hrané postavami z Jagu.

>> zpět <<     >> nahoru <<


24   (134)   ADRIFT

premiéra: 22.05. 2001
scénář: Dana Cohen & Stephen Zito
režie: Scott Brazil

Všichni se scházejí na večeři v předvečer svatby Mac. Všichni až na Harma, který ještě musí absolvovat kontrolní lety na letadlové lodi a je docela možné, že nestihne ani svatbu druhý den ráno, což Mac hodně naštve. I přes špatné počasí se Harm ještě večer snaží vrátit na pevninu, kam už ale nedoletí, protože jeho Tomcat se zřítí někde v Atlantiku.

>> zpět <<     >> nahoru <<
Další sezóny:    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |


| novinky | co je JAG | zprávy z produkce | články | foto | DJE | CB | další herci | Bellisario & co | ocenění |