8. SEZÓNA - 2002/2003 (24 epizod)


Další sezóny:    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |


Rychlé vyhledávání epizod:

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |České názvy epizod jsou pouze volným překladem těch anglických a jiné tv je mohou vysílat pod odlišným názvem.01   (159)   CRITICAL CONDITION (Kritický stav)

premiéra: 24.09 2002
scénář: Donald Bellisario a Charles Holland
režie: Jeannot Szwarc

Epizoda přímo navazuje na závěrečný díl sedmé sezóny. Harm, Mac a Sturgis jsou společně na letadlové lodi poté, co se jim podařilo odvrátit teroristický útok na ponorku US Navy. Krátce nato obdrží zprávu, že Bud šlápl na minu a je v kritickém stavu převážen na loď. Každý z nich se cítí určitým způsobem zodpovědný. Stejně tak Admirál Chegwidden v JAGu, který musí tuhle zprávu oznámit Harriet. Vydá také rozkaz, že jeden z trojice může zůstat na lodi a sledovat Budův stav, další dva se mají okamžitě vrátit do Washingtonu. Z lodi ale nakonec odjede pouze Sturgis, protože ani Harm ani Mac nechtějí Buda, který je v ohrožení života, opustit a raději riskují postih za neuposlechnutí rozkazu. Společně s nimi je tam Budova asistentka z lodi Seahawk Petty Officer Coates. Ve Washingtonu mezitím probíhá řízení s ministrem námořnictva, který je obviňován z toho, že v případu útoku teroristů nechal velet důstojníky JAGu, místo agenty CIA nebo NSI. I když se útok nakonec podařilo odvrátit, ministr přichází o své místo. Na lodi zatím Harm a Mac sledují Budův zápas o život, ve kterém nakonec Bud zvítězí, ale pouze za cenu amputace nohy.

>> zpět <<     >> nahoru <<


02   (160)   THE PROMISED LAND (Zaslíbená země)

premiéra: 01.10. 2002
scénář: Dana Cohen
režie: Scott Brazil

Harm a Mac obhajují desátníka Marse, který dezertoval od Mariňáků aby bojoval v Izraelské armádě. Mars jako důvod uvádí svůj židovský původ a diskriminaci v Americké armádě. Bud je mezitím převezen do Washingtonské nemocnice, kde se má doléčit a začít s rehabilitací.

>> zpět <<     >> nahoru <<


03   (161)   FAMILY BUSINES (Rodinná záležitost)

premiéra: 08.10. 2002
scénář: Stephen Smith
režie: Bradford May

Harm dostává obtížný úkol - obhajovat seržanta Ackerse, který je obviněný ze zavraždění své opilé a agresivní manželky přímo před očima jejich desetiletého syna Tommyho. Harm se identifikuje s chlapcem, který ztratil jednoho z rodičů a je rozzlobený na Ackerse, mimo jiné i z důvodu, že nechce nechat svého syna vypovídat. Nakonec se ukáže, že matku střelil sám Tommy v sebeobraně, když byla opilá a ohrožovala ho. Seržant Ackers přišel domů právě v okamžiku, kdy se to stalo a naaranžoval všechno tak, aby vina padla na něho. Mezitím se Harmův bratr Sergei vrací zpátky do Ruska a celý JAG se s velkou radostí loučí s poručíkem Singerovou, která odchází sloužit na Seahawk místo zraněného Buda. Pro Buda s Harriett začíná těžké období, když si oba jen těžce zvykají na svou novou situaci.

>> zpět <<     >> nahoru <<


04   (162)   DANGEROUS GAME (Nebezpečná hra)

premiéra: 15.10. 2002
scénář: John Chambers
režie: Terrence O'Hara

Mac a Sturgis obhajují Poručíka Navy SEALS Brada Reynoldse. Ten je obviněn ze smrti zástupce šerifa, který zemřel při automobilové honičce, když ho pronásledoval kvůli překročení rychlosti. Protože k události došlo během cvičení SEALS, případ vyšetřuje Námořnictvo. Harm, který je žalobcem, je v týmu s Nadporučíkem Manneti, která do JAGu přišla jako náhrada za poručíka Singerovou a její příchod provází podezření v kanceláři JAGu, protože tam byla přímo přidělena novým ministrem Námořnictva. Místní šerif Morris Denton mezitím u soudu vypovídá, že SEALS překročili při jízdě povolenou rychlost a jelikož jim nebyly hlášeny žádné vojenské aktivity v okolí, šerif auto pronásledoval. Námořnictvo naproti tomu tvrdí, že informovali místní úřady o vojenském cvičení přesně podle předpisů a v dostatečném předstihu. Mac a Sturgis později prokáží, že šerif přesně věděl co dělal, když nařídil svému zástupci pronásledovat auto Poručíka Reynoldse a ten je zproštěn viny. Nadporučík Manneti později rozptýlí stíny podezření ohledně její loajality tvrzením, že slouží pouze JAGu a nikoliv jakýmkoliv politickým zájmům ministra Námořnictva.

>> zpět <<     >> nahoru <<


05   (163)   IN THIN AIR (V řídkém vzduchu)

premiéra: 22.10. 2002
scénář: Don McGill
režie: Harvey Laidman

Harm obhajuje mladého poddůstojníka Carla Moritze, na kterého padne vina, když při cvičném letu upadne do komatu druhý pilot Tomcatu Nadporučík Zuzello. Evidentním nedostatkem F-14 bylo selhání kyslíkového systému čímž došlo k hypoxii (nedostatečný přísun kyslíku do mozku). Zuzello je později v nemocnici za přítomnosti rodiny odpojen od přístrojů, protože není žádná naděje na zlepšení jeho stavu. Petty Officer Carl Moritz, který byl na letadlové lodi USS Patrick Henry zodpovědný za technický stav letadla, je obviněn z neplnění služebních povinností. Moritz si osobně vyžádá Harmovu obhajobu, kvůli jeho dobré pověsti mezi piloty. Naneštěstí pro Moritze, Harm se nedokáže smířit se skutečností, že zavinil smrt pilota a nevynakládá příliš velkou snahu na jeho obhajobu. Navrhne Moritzovi, aby přijal dohodu, kterou mu nabízí Mac (která je v případu žalobcem), ale Moritz odmítne a prohlašuje, že je neviný. S pocitem, že Harm není tak úplně na jeho straně, požádá o jiného obhájce. Admirál tedy předá případ Sturgisovi a Harmovi oznámí, že tenhle případ byl jakýmsi testem, protože uvažoval o tom, že by nechal příležitostně Harma nebo Mac dělat soudce. Chtěl ale nejdříve vědět, jestli dokáže být Harm nestranný i v případu, který se ho nějak dotýká. Netřeba říkat, že Harm testem neprošel. Nicméně stále o případu přemýšlí a dojde k jisté možnosti, kterou si ale chce ověřit přímo na palubě USS Patrick Henry. Po testovacím letu s Poručíkem Albrechtem, se kterým Zuzello létal, se mu za pomoci Mac podaří dokázat, že Albrecht úmyslně sabotoval kyslíkový systém. Jeho RIO totiž věděl, že Albrecht trpí závratěmi a kdyby to vyšlo nejevo, byl by to pro něho konec létání. V pozadí těchto událostí procházejí Bud s Harriett další krizí. Bud se začíná zajímat o dění v JAGu a rád by se co nejdříve vrátil do práce. Harriett ale trvá na tom, že by měl být doma, odpočívat a léčit se. Výsledky jejího snažení jsou ale zcela opačné a Bud přeruší rehabilitaci.

>> zpět <<     >> nahoru <<


06   (164)   OFFENSIVE ACTION (Útočné jednání)

premiéra: 29.10. 2002
scénář: Lyn Greene a Richard Levine
režie: Dennis Smith>> zpět <<     >> nahoru <<


07   (165)   NEED TO KNOW (Potřeba znát pravdu)

premiéra: 05.11. 2002
scénář: Philip DeGuerre
režie: Bradford May

Nový ministr námořnictva nařídí JAGu vyšetřit události tajné mise CIA z roku 1968, při níž zmizela ponorka USS Angel Shark se všemi muži na palubě. Harm, Mac a Sturgis zjistí, že podle soudních záznamů se ponorka potopila kvůli technickým problémům. Sturgis, který dříve sloužil na ponorce a zná povahu práce a ví o různých supertajných misích si myslí, že se toho stalo mnohem více, než bylo oficiálně prozrazeno. Harm, Mac a Sturgis jsou ale na každém kroku blokováni CIA, až Harm obdrží záhadnou pásku od záhadného zdroje (Clayton Webb), která odhalí pravdu o celé misi a jejím tragickém konci. Angel Shark byla těžce poškozena ruskou ponorkou a při pokusu o útěk se potopila i s celou posádkou.

>> zpět <<     >> nahoru <<


08   (166)   READY OR NOT (Připraven nebo ne)

premiéra: 12.11. 2002
scénář: Don McGill
režie: Phil Sgriccia

>> zpět <<     >> nahoru <<


09   (167)   WHEN THE BOUGH BREAKS (Když to praskne)

premiéra: 19.11. 2002
scénář: Darcy Meyers
režie: Richard Compton

>> zpět <<     >> nahoru <<


10   (168)   THE KILLER (Zabiják)

premiéra: 26.11. 2002
scénář: Charles Holland
režie: Michael Schultz

>> zpět <<     >> nahoru <<


11   (169)   ALL YE' FAITHFUL (Všichni kdož věří)

premiéra: 17.12. 2002
scénář: Dana Cohen
režie: Ken Johnson

>> zpět <<     >> nahoru <<


12   (170)   COMPLICATIONS (Komplikace)

premiéra: 07.01. 2003
scénář: Paul Levine
režie: Bradford May

>> zpět <<     >> nahoru <<


13   (171)   STANDARDS OF CONDUCT (Pravidla chování)  

premiéra: 21.01. 2003
scénář: Phil DeGuere
režie: Rod Hardy

Zajímavá epizoda, ve které se opět dostal na přetřes slib, který si dali Harm a Mac na konci čtvrté sezóny. Pamatujete? O tom, že si za pět let spolu pořídí dítě.... Je od producentů moc pěkné, že to nenechali jen tak zapadnout a zmizet, ale poctivě se k tomu čas od času vracejí (viz ep. Lifeline).

>> zpět <<     >> nahoru <<


14   (172)   EACH OF US ANGELS (Každá z nás andělů)  

premiéra: 4.2. 2003
scénář: Darcy Meyers
režie: Bradford May

Příběh se odehrává na vojenské nemocniční lodi u Iwo Jimy v roce 1945, přičemž všichni naši herci hrají odlišné role (ale mají stejná jména). Mac, Harriet, Coates a Meredith jsou zdravotní sestry. Harm je zraněný poručík od Mariňáků, Sturgis je námořník, Mikey zraněný voják, Tiner zraněný Mariňák, Chegwidden kaplan a Bud je doktor Námořnictva. Ačkoliv je epizoda především o zdravotních sestrách v Námořnictvu, je to také lovestory dvou lidí.

>> zpět <<     >> nahoru <<     >> obrázky <<


15   (173)   FRIENDLY FIRE (Střelba do vlastních jednotek)

premiéra: 11.2. 2003
scénář: Paul J. Levine
režie: Kenneth Johnson

Příběh o "omylu" který se skutečně stal během války v Afghanistánu, kdy americký bombardér shodil bomby na Kanadské jednotky. Harm v roli soudce! :-)

>> zpět <<     >> nahoru <<


16   (174)   HEART & SOUL (Srdce a duše)

premiéra: 18.2. 2003
scénář: Dana Cohen
režie: Bradford May

???

>> zpět <<     >> nahoru <<


17   (175)   EMPTY QUIVER (Prázdný toulec)

premiéra: 25.2. 2003
scénář: Philip DeGuere
režie: Kenneth Johnson

???

>> zpět <<     >> nahoru <<


18   (176)   FORTUNATE SON (Syn štěstěny)

premiéra: 18.3. 2003
scénář: Darcy Meyers
režie: Terrence O'Hara

???

>> zpět <<     >> nahoru <<


19   (177)   SECOND ACTS (Opakování událostí)

premiéra: 1.4. 2003
scénář: Philip DeGuerre (námět Don McGill)
režie: Kenneth Johnson

???

>> zpět <<     >> nahoru <<


20   (178)   ICE QUEEN (Ledová královna)

premiéra: 22.4. 2003
scénář: Donald P. Bellisario a Don McGill
režie: Donald P. Bellisario

Harm je obviněn z vraždy kolegy z JAGu. Zároveň je to pilotní epizoda k avizovanému "spinoff" seriálu "NCIS" (Naval Criminal Investigative Service), takže se nám představí řada nových postav i nových herců, jako třeba Mark Harmon (Chicago Hope, West Wing), Michael Weatherly (Dark Angel), Robin Lively (Chicago Hope), David McCallum, Alan Dale, Pauley Perette a T.J. Jones.

>> zpět <<     >> nahoru <<


21   (179)   MELTDOWN (Roztavený, rozpuštěný nebo také zmizelý)

premiéra: 29.4. 2003
scénář:
režie:

Pokračování příběhu z předešlého týdne.

>> zpět <<     >> nahoru <<


22   (180)   LAWYERS, GUNS AND MONEY (Právníci, zbraně a prachy)

premiéra: 6.5. 2003
scénář:
režie:

Mac spolupracuje s CIA a Claytonem Webbem na tajné operaci. V utajení jako jeho těhotná manželka s ním odjíždí do Parguaye, aby pomohla dopadnout drogového krále, který prodává rakety Stinger teroristům.

>> zpět <<     >> nahoru <<


23   (181)   PAS DE DEUX

premiéra: 13.5. 2003
scénář:
režie:

Pokračování předešlého dílu.

>> zpět <<     >> nahoru <<


24   (182)   THE TANGLED WEBB (Zmatený Webb)

premiéra: 20.5. 2003
scénář: Stephen Zito
režie: Bradford May

Pokračování předešlých dvou dílů a finále osmé sezóny. Harm opuští JAG a společně s Gunnym se vydává zachránit Mac a Webba, jejichž utajení bylo prozrazeno a nyní jsou drženi jako rukojmí. Zatímco stovka raket Stinger je namířena proti cílům v USA, Harm a Gunny riskují své životy, aby zachránili Webba a Mac dříve, než budou zabiti a rakety vypáleny.

>> zpět <<     >> nahoru <<
Další sezóny:    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |


| novinky | co je JAG | zprávy z produkce | články | foto | DJE | CB | další herci | Bellisario & co | ocenění |