9. SEZÓNA - 2003/2004 (23 epizod)


Další sezóny:    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |


Rychlé vyhledávání epizod:

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |Pozor! Po přečtení se můžete dozvědět něco, co jste nechtěli vědět dříve, než díl uvidíte.
České názvy epizod jsou pouze volným překladem těch anglických a jiné tv je mohou vysílat pod odlišným názvem.01   (183)   A TANGLED WEBB 2 ("Zmatený Webb," část druhá)

premiéra: 26.09 2003
scénář: Stephen Zito
režie: Bradford May

Epizoda přímo navazuje na závěrečný díl osmé sezóny. Harm a Mac jsou stále ještě v Paraguaji, kde pronásledují Muslimského teroristu Sadika. Opět jim pomáhají Webb a Gunny a Harm stále ještě nechce přiznat skutečný důvod, proč se vlastně objevil v Jižní Americe. Mac má ovšem na jejich vztah svůj názor a ten není stejný jako Harmův...

>> zpět <<     >> nahoru <<


02   (184)   SHIFTING SANDS ("Pohyblivé písky")

premiéra: 03.10. 2003
scénář: Dana Cohen
režie: Jeannot Szwarc

Harm a Mac se vracejí z Jížní ameriky zpět do Washingtonu, kde na Harma čeká velké překvapení. Jeho žádost o uvolnění ze služby v Námořnictvu, kterou podal když nemohl jinak získat povolení, aby mohl jet hledat Mac, byla vyřízena. Je nyní civilistou, zatímco Mac se vrací ke své práci v JAGu. Jejich cesty se rozdělují z pracovního i osobního hlediska.

>> zpět <<     >> nahoru <<


03   (185)   SECRET AGENT MAN ("Tajný Agent")

premiéra: 10.10. 2003
scénář: Darcy Meyers
režie: Bradford May

Uběhlo několik měsíců. Harm, který nyní pracuje u CIA, plní první úkol během tajné mise na Filipínách. Ve Washingtonu zatím Budův bratr Mikey řeší dilema na Námořní akademii, kde je kadetem. Musí udělat těžké rozhodnutí, když je jeden z jeho spolužáků obviněn z podvádění.

>> zpět <<     >> nahoru <<


04   (186)   THE ONE THAT GOT AWAY ("Ten který odešel")

premiéra: 17.10. 2003
scénář: Thomas L. Moran
režie: Kenneth Johnson

Mac se Sturgisem svádějí souboj v souní síni v případu marňáka obviněného z neplnění služebních povinností. Harma v CIA čeká tréninková mise v supretajném špionážním letadle Aurora, která se ale změní v nebezpečný úkol nad Severní Koreou.

>> zpět <<     >> nahoru <<


05   (187)   TOUCHDOWN ("Přistání")

premiéra: 24.10. 2003
scénář: Matt Witten
(nový mladý scénárista, který přišel do týmu v letošní sezóně)
režie: Dennis Smith

Harmova mise zachránit z Libie agenta CIA, který byl prozrazen, se zkomplikuje, když se ukáže, že musí být zachráněna i jeho rodina. Harm a jeho partnerka Beth O'Neil pro ně letí letadlem C-130 Herkules. Po nepřátelském útoku během startu jim vysadí jeden motor a jsou nuceni s tímto letadlem přistát na letadlové lodi Seahawk. (Pro ty z vás, kteří nevíte, jak čtyřmotorový obr Herkules vypadá jen poznamenávám, že toto letadlo rozhodně nebylo konstruované na přístávání na lodi, nicméně US Navy provedla úspěšný pokus již v říjnu 1963. C-130 Hercules se tak stal největším a nejtěžším letadlem, které kdy přistálo na letadlové lodi a tento rekord dosud nebyl překonán.) Ale zpět k JAGu. :o) Mac obhajuje mariňáka, který je obviněný ze spolupráce s teroristickou sítí Al Quaeda.

>> zpět <<     >> nahoru <<


06   (188)   BACK IN THE SADDLE ("Zpátky v sedle")

premiéra: 31.10. 2003
scénář: Stephen Zito
režie: Kenneth Johnson

Jak se zdá, Harm nemá zatím moc dobrý rok. Po senzačním přistání s C-130 na letadlové lodi se jeho tvář objeví ve zprávách na celoplošné televizi a to znamená konec jeho práce pro CIA.
Na velitelství JAGu zatím přepracovaný personál lituje Harmova odchodu. Situace se ještě více zkomplikuje když vyjde najevo, že náhrada za Harma, Lt. Cmdr. Carolyn Immes, zfalšovala své doklady o tom, že je právnička.
Opět nezaměstnaný Harm přijíždí na "Blackburg Municipal Airport," kde má svůj Stearman a kde ho čeká další překvapení. Před hangárem stojí vedle jeho letadla ještě několik dalších. Od dívky jménem Mattie Grace se dozví, že majitel hangár prodal. Nová majitelka nakonec nabídne Harmovi práci a tak skvělý letec Navy skončí v práškovacím letadle a práci mu zadává čtrnáctiletá dívka. Ta nejdříve tvrdí, že firmu ve skutečnosti vede její otec, ale později vyjde najevo, že žije sama. Harmovi je jasné, že dříve nebo později to zjistí úřady a protože si dívku oblíbil, chce se stát jejím opatrovníkem.
Když za Harmem přijíždí Admirál, aby ho i přes svou hrdost a Harmovu tvrdohlavost požádal o návrat do JAGu, slíbí Harm Mattie, že podnikne všechny potřebné kroky k tomu, aby mu byla svěřena do péče.

>> zpět <<     >> nahoru <<


07   (189)   CLOSE QUARTERS ("Těsný prostor")

premiéra: 7.11. 2003
scénář: Dana Cohen
režie: Bradford May

Epizoda začíná na ponorce USS Cathedral City v Japonském moři, která zaregistruje neznámou (pravděpodobně severokorejskou) ponorku a rozhodne se jí sledovat ve snaze zjistit, co dělá v jihokorejských vodách. Náhle se ale korejská ponorka začne potápět a protože je Cathedral City jediným plavidlem v okolí, musí posádku zachránit. Když Admirál posílá Sturgise Turnera případ vyšetřit, netuší nikdo, že společně s trosečníky se na palubu dostal i virus způsobující onemocnění nápadně připomínající SARS.
Harm si po svém návratu do JAGu prochází peklem, kde ochotně přikládá pod kotel sám Admirál. :o) V jeho bývalé kanceláři nyní sídlí Sturgis Turner, takže Harm skončí v "té malé, kde to vypadá jako v ponorce," která byla předtím Sturgisova a ještě předtím Budova. A jakoby náhodou má na svém stole, v tašce, v rukou a skoro i pod čepicí několikrát více papírů, složek a spisů než všichni ostatní. :o) A samozřejmě úplnou náhodou se setká s osmdesátiletým válečným veteránem, který je obviněný z loupeže. Ani by to nebyl Harm, kdyby mu nechtěl pomoci, jenže časy kdy mohl dělat co uznal za vhodné a vždycky si to nějak u Admirála vyžehlil, jsou už pryč. Nebo ne? :o))

>> zpět <<     >> nahoru <<


08   (190)   POSSE COMITATUS (název má původ kdesi v historii a znamená, že "armáda spojených Států by neměla být použita proti občanům Spojených Států")

premiéra: 14.11. 2003
scénář: Paul Levine
režie: Stephen Gragg

Pilot vrtulníku pomůže policii v situaci, kdy zločinec drží ve staré stodole rukojmí. Nakonec ale sám skončí před soudem, protože akci provedl bez žádosti policie, z vlastní iniciativy. Harm a Mac se tak poprvé od jeho návratu střetávají v soudní síni. Turner a Bud řeší případ lékaře Námiořnictva v záloze, který odmítá odejít sloužít do Iráku kvůli své víře. Problém je, že do nové církve vstoupil až ve chvíli, kdy se dozvěděl o svém povolání do služby. Bud brzy získá podezření, že vše je jen zástěrka, jak se vyhnout účasti ve válce v Iráku.

>> zpět <<     >> nahoru <<


09   (191)   THE BOAST ("Chlouba")

premiéra: 21.11. 2003
scénář: Matt Witten
režie: Bradford May

Desátník mariňáků, který se vrátil z války v Iráku se seznámí v baru se ženou, které vypráví historku o tom, jak v zajateckém táboře zastřelil jednoho vězně. Brzy se ukáže, že žena je novinářkou a případ se zdá být velkým skandálem armády, zvláště když vyjde najevo, že v dotyčném táboře byl skutečně jmenovaný vězeň zabit kulkou zezadu do hlavy. Desátníkovo tvrzení, že si historku vymyslel, aby na ženu v baru udělal dojem, je ale jen slabou obhajobou před soudem a Mac čeká ještě hodně práce. Harm s Admirálem zatím jedou do San Diega, kde navštíví baseballovou All star Game mezi Námořnictvem a Mariňáky. Když nadhazovač trefí pálkaře míčkem do hlavy, vše skončí u soudu a Harm zase jednou stojí proti Admirálovi.

>> zpět <<     >> nahoru <<


10   (192)   PULSE RATE ("Puls")

premiéra: 2.12. 2003
scénář: Darcy Meyers
režie: LeVar Burton

Harm a Mac řeší nehodu na lodi USS Gillcrist, kde při opravě radaru přišel o život jeden člen posádky. Zdá se, že příčinou nehody byla chybějící informační tabulka, která měla být připevněná na ovládacím panelu radaru, aby s nim nikdo po dobu opravy nemanipuloval. Proč tam nebyla je hlavní otázkou. Jennifer Coates mezitím dostane od Admirála a Meredith velký úkol - pomoci jim s předsvatebními přípravami. Svého úkolu se ale zhostí s až přílišnou horlivostí.

Zajímavost: režisér epizody LeVar Burton je nejvíce znám ze seriálu Star Trek Next Generatoin jako poručík LaForge, který byl od narození slepý a k vidění používal speciální senzor. Byl nejlepším přítelem androida Data.

>> zpět <<     >> nahoru <<


11   (193)   A MERRY LITTLE CHRISTMAS ("Veselé Vánoce")

premiéra: 12.12. 2003
scénář: Stephen Zito
režie: Bradford May

Harm se snaží získat opatrovnictví nad Mattie Grace. K tomu ale potřebuje nejen svolení soudu a úřadů, ale také pomoc Mac, která ovšem do této doby neměla o existenci Mattie ani Harmových úmyslech nejmenší tušení. Bude Harmovou přítelkyní ve chvíli, kdy jí potřebuje, nebo už mezi nimi skutečně nic není, ani přátelsví?

>> zpět <<     >> nahoru <<


12   (194)   A GIRL'S BEST FRIEND ("Nejlepší přítel")

premiéra: 9.1. 2004
scénář: Darycy Meyers
režie: James Keach

Meredith nešťastnou náhodou vypadne diamant z jejího zásnubního prstenu. Shodou okolností se ukáže, že diamant nemá sériové číslo a je s největší pravděpodobností buď kradený, nebo není pravý. Admirál se pouští do vyšetřování, ve kterém mu diskrétně pomáhá i Mac, která má díky loňské akci v Paraguaji zkušenosti s diamanty a několik "známých" v CIA. Harm a Mattie začínají společný život, ale věci nejdou hned tak hladce, jak by si Harm představoval. Brzy zjišťuje, že být rodičem není vůbec snadné.

>> zpět <<     >> nahoru <<


13   (195)   GOOD INTENTIONS ("Dobré úmysly")

premiéra: 16.1. 2004
scénář: Thomas L. Moran
režie: Michael Fresco>> zpět <<     >> nahoru <<


14   (196)   PEOPLE vs. SECNAV ("Lid versus Ministr Námořnictva")

premiéra: 6.2. 2004
scénář: Larry Moskowitz
režie: Dennis Smith

Harm, Mac a Bud obhajují ministra Námořnictva, který je postaven před mezinárodní válečný tribunál v Haagu za válečné zločiny v Iráku. Zatímco Bud je v Holandsku, ztratí se malý AJ, kterého měl nastaroti Budův bratr Mikey.

Poznámka: kdo očekával pro-válečný díl, slepě obhajující válku v Iráku, byl určitě překvapen. Epizoda je skvěle napsaná a citlivé téma je velmi dobře zpracováno.

>> zpět <<     >> nahoru <<


15   (197)   CRASH ("Havárie")

premiéra: 13.2. 2004
scénář: Matt Witten
režie: Bradford May

>> zpět <<     >> nahoru <<


16   (198)   PERSIAN GULF ("Perský Záliv")

premiéra: 20.2. 2004
scénář: Philip DeGuere
režie: Kenneth Johnson

>> zpět <<     >> nahoru <<


17   (199)   TAKE IT LIKE A MAN ("Ber to jako chlap")

premiéra: 27.2. 2004
scénář: Darcy Meyers
režie: David James Elliott

>> zpět <<     >> nahoru <<


18   (200)   WHAT IF... ("Co kdyby...") 200. EPIZODA !!!

premiéra: 12.3. 2004
scénář: Stephen Zito & Don McGill
režie: Kenneth Johnson

>> zpět <<     >> nahoru <<


19   (201)   HARD TIME ("Těžké časy")

premiéra: 2.4. 2004
scénář: Dana Cohen
režie: Bradford May

>> zpět <<     >> nahoru <<


20   (202)   COMING HOME ("Návrat domů")

premiéra: 30.4. 2004
scénář:
režie:

>> zpět <<     >> nahoru <<


21   (203)   FIGHTING WORDS ("Slovní přestřelka")

premiéra: 7.5. 2004
scénář:
režie:

>> zpět <<     >> nahoru <<


22   (204)   TROJAN HORSE ("Trojský kůň")

premiéra: 14.5. 2004
scénář:
režie:

>> zpět <<     >> nahoru <<


23   (205)   HAIL AND FAREWELL (Rozloučení) FINÁLE SEZÓNY

premiéra: 21.5. 2004
scénář:
režie:

>> zpět <<     >> nahoru <<
Další sezóny:    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |


| novinky | co je JAG | zprávy z produkce | články | foto | DJE | CB | další herci | Bellisario & co | ocenění |