HLAVNÍ   NABÍDKA
NOVINKY
PŘEHLED EPIZOD
FOTOARCHIV
ČLÁNKY A INTERVIEW
ZPRÁVY Z PRODUKCE
ÚVODNÍ STRANA
WEBMASTER - email

STÁHNĚTE SI...
eXtra video  
eXtra audio  
eXtra obrázky  

PRO POBAVENÍ
DISKUZNÍ KLUB
JAG-A-THON
SETKÁNÍ V LA


O ČEM TO VLASTNĚ JEJAG (zkratka pro Judge Advocate General - úřad vojenské prokuratury) je dramatický seriál o elitní skupině důstojníků, kteří jako právníci vyšetřují, žalují i obhajují ty, kteří jsou v armádě obviněni ze zločinu, včetně vraždy, velezrady a terorismu.
Nejčastěji sledujeme příběhy Harmona "Harma" Rabba Jr. (David James Elliott), důstojníka námořnictva (Navy), který byl původně pilotem, stejně jako jeho otec, sestřelený za války ve Vietnamu. Poté, co Harm jen o vlásek přežil havárii jeho F-14 Tomcatu při nočním přistání na bouří zmítané letadlové lodí, byl diagnostikován šeroslepostí. Stal se právníkem a byl převelen do úřadu vojenské prokuratury (JAG), spadajícího pod Navy.
Zpočátku pracoval s kolegyní Meg Austin (Tracey Needham), specialistkou na computery a zbraně. Nyní je jeho partnerkou příslušnice Námořní pěchoty (Marine Corps) Sarah "Mac" MacKenzie, která je stejně krásná a sebejistá, jako výborná právnička a je tak Harmovi více než vyrovnanou partnerkou. Spojuje je především snaha vždy se dobrat pravdy, i když jejich metody, jak se k ní dopracovat, se často dost liší. Za léta spolupráce se mezi nimi vyvinul velice delikátní vztah a nepřehlédnutelná chemie mezi nimi je potlačována především z profesionálních důvodů.

V jejich práci jim pomáhají hlavně Lt. Bud Roberts (Patrick Labyorteaux), mladý právník, který často své nadřízené překvapí rozsahem svých znalostí, jeho manželka a administartivní pracovnice JAGu Lt. Harriet Sims (Karri Turner) a Cmdr. Sturgis Turner (Scott Lawrence), přítel Harma a Mac, který je jim často protivníkem v soudní síni. Všechno to ze svého křesla řídí jejich šéf, Admirál A.J. Chegwidden (John M. Jackson), bývalý Navy Seal, který nanejvýš důvěřuje svému týmu. Ze všech sil mu při tom pomáhá oddaný asistent P.O. Jason Tiner (Chuck Carrington), který má všechny předpoklady stát se jednou také právníkem JAGu.

___________________________________________________________


COMMANDER HARMON "HARM" RABB, JR. je vynikajícím právníkem a důstojníkem Navy. Společně se svojí kolegyní Sarah MacKenzie tvoří jen těžce překonatelné duo.

 

LT. COL. SARAH "MAC" MACKENZIE je sebejistá a svéhlavá právnička Marine Corps, která pracuje na případech po boku svého kolegy a přítele Harmona Rabba.

 

ADM. A.J. CHEGWIDDEN je velící důstojník JAGu, který dohlíží na všechny případy. Jako bývalý Navy SEAL necouvne před žádnou výzvou a často slouží jako mentor Harmovi a Mac.

 

LT. CMDR BUD ROBERTS je služebně mladší právník často pracující po boku Harma a Mac, kterým ale dokáže být i zdatným protivníkem. Je počítačovým expertem a nepřebernou zásobárnou informací všeho druhu, což ho činí nepostradatelnou součástí týmu. Během služby v Afghanistánu byl zraněn a musela mu být amputována noha pod kolenem. I přesto ale zůstal ve službě a je dál platným členem vojenské jurisdikce.

 

LT. HARRIET SIMS je trochu naivní, ale velice oddaná a dobrosrdečná administrativní pracovnice v kanceláři JAGu. Je manželkou Buda Robertse.

 

CMDR STURGIS TURNER Dříve důstojník na ponorce, nyní právník, který byl Harmovým přítelem už na Námořní Akademii. Jejich přátelství i vzájemná rivalita je patrná v soudní síni i mimo ni.

 

PETTY OFFICER JENIFFER COATES zaujala místo admirálovy asistentky poté, co Tiner odešel studovat práva. Cítí velkou vděčnost za to, že jí Harm a jeho přátelé před lety pomohli z problémů a nyní se všemožně snaží dávat svou vděčnost najevo. Je také velmi vnímavá vůči svému okolí, což jí mnohokrát přivede do nových potíží.STARS & CO-STARS
David James ELLIOTT
CATHERINE BELL
DALŠÍ HERCI
BELLISARIO & CO.

PRO POUČENÍ
CO JE JAG
CO JE NCIS
VÍTE ŽE ...
OCENĚNÍ A NOMINACE
JAG SLOVNÍK
NAVY/MARINES & CO.

UŽITEČNÉ ODKAZY
TELEVIZE CBS
STUDIO PARAMOUNT
CATHERINE BELL
FILMOVÁ DATABÁZE
SERIÁLOVÉ SPOILERY