HLAVNÍ   NABÍDKA
NOVINKY
PŘEHLED EPIZOD
FOTOARCHIV
ČLÁNKY A INTERVIEW
ZPRÁVY Z PRODUKCE
ÚVODNÍ STRANA
WEBMASTER - email

STÁHNĚTE SI...
eXtra video  
eXtra audio  
eXtra obrázky  

PRO POBAVENÍ
DISKUZNÍ KLUB
JAG-A-THON
SETKÁNÍ V LA


ZPRÁVY Z PRODUKCE  13.9. 2004    

Ne webových stránkách "Entertainment Weekly" se před pár dny objevilo několik citátů Donalda Bellisaria, které se vztahují k nadcházející premiéře desáté sezóny. Pokud ještě nevíte, jak dopadla ta předchozí, raději už dál nečtěte, protože se dozvíte o některých opravdu důležitých událostech.P O S L E D N Í     V A R O V Á N ÍDobrá, jak chcete.... ;o)

Harm a Mac spolu pracují devět let. Pohnou se konečně vody mezi nimi?
DPB: "Nedám je dohromady -- pokud vůbec někdy -- dokud nedojdou na konec duhy." Hmm... to se dalo čekat!

Co bude s tou záhadnou chorobou Mac?
DPB: "Vysvětlení se dozvíte v první epizodě. Není to nemoc ohrožující život Mac, spíš ohrožující dítě." To zní poněkud znepokojivě...

A kdo nahradí Admirála Chegwiddena když John Jackson odešel?
"Ve čtvrté epizodě se objeví David Andrews, který bude hrát nového velícího JAGu. Bude to první velící JAG - Mariňák. Jeho postavu se snažíme psát tak, aby se podobal Chesty Pullerovi." Dobrá, uvidíme. Ale počkat, kdo je Chesty Puller?
DPB: "Každý Mariňák na světě přece ví, kdo to je."

Protože vy určitě nejste Mariňáci, najdete na této stránce vysvětlení. Přečetla jsem kvůli tomu poměrně dost materiálů a přiznávám, že Chesty Puller na mne udělal opravdu dojem. Pokud se scénáristé budou alespoň z poloviny držet předlohy, bude nový velitel impozantní postavou a určitě i oživením seriálu. Už se moc těším. ;o)  Ocenění tvůrčího týmu    Tvůrcům JAGu se dostalo velkého uznání a je moc hezké, že se o svou radost chtějí podělit s námi, fanoušky.
Chas Floyd Johnson (jeden z těch "velkých" producentů) požádal o zveřejnění následujícího úryvku z dopisu, který obdržel od Susan Farkasové, vedoucí mediálního oddělení při Organizaci Spojených Národů v New Yorku.

Vážený pane Johnsone,

Mediální oddělení Organizace Spojených Národů by rádo požádalo o kopii epizody "JAGu," která se vysílala v pátek, 6. února na CBS. Konkrétně nás zajímá příběh, který je zaměřen na soud s Americkým ministrem Námořnictva u Mezinárodního válečného tribunálu. Myslíme si, že to byla pozoruhodná epizoda, ve které byl Mezinárodní válečný tribunál zobrazen jako racionální orgán, před kterým může občan Spojených Států očekávat spravedlivý soud.
Tato epizoda bude použita pro interní sledování a diskuze vedené Právní kanceláří OSN.


Výše zmíněná událost jen potvrzuje kvalitu práce celého štábu a především scénáristů, kteří kladou již tradičně velký důraz na věrohodnost celého seriálu. Podobné ohlasy jsou jim jistě velkým zadostiučiněním a povzbuzením do další práce.Vysoká sledovanost = více sezón?

Velmi důkladně je v tomto měsíci zaměřeno na sledovanost. V únoru totiž probíhají takzvané sweeps, což by se dalo vysvětlit asi jako soutěžení mezi jednotlivými pořady v televizi. Sweeps probíhají vždy v listopadu, únoru a dubnu. Podle výsledků sledovanosti potom jednotlivé televize prodávají svůj reklamní čas na další období. Samozřejmě platí, čím sledovanější pořad, tím dražší reklamní sloty což znamená více dolárků do kasy a spokojenější majitele televize. :o) A hádejte, která televize je zatím nejúspěšnější? Kdo tipuje CBS, trefil. Vydatnou měrou k tomu přispívá právě JAG, který s přehledem válcuje své páteční soupeře a ani v celkovém týdenním přehledu si nevede špatně. Vydatně mu při tom sekunduje také úterní NCIS. Pro zajímavost uvádím čísla za týden od 2. do 8. února:
JAG byl v pátek 6.2. nejsledovanějším pořadem když ho podle průzkumů sledovalo 12,5 miliónů diváků. Na druhém místě byl rovněž seriál televize CBS "Johanka z Arku," který sledovalo 12,4 miliónů. Třetí byla televize ABC se svojí show "20/20" a počtem 11,6 miliónů. V přehledu sledovanosti všech pořadů za celý týden (včetně sportovních přenosů) se JAG umístil na výborném 21. místě. Netřeba připomínat, že jsme v deváté!!! sezóně.
Jen pro zajímavost, NCIS, který v úterý běží proti velmi silnému pořadu "American Idol" (verze nám známé Superstar), sledovalo 11 miliónů. V celkovém týdenním přehledu to vystačilo na velmi dobré 32. místo.

CBS tak za přispění JAGu a NCIS zůstává nejúspěšnější americkou televizí a jsem si téměř jistá, že jednání o desáté sezóně JAGu již probíhají. Připomínám, že letos se situace obrátila. Zatímco David má kontrakt ještě na případnou další sezónu, smlouva Catherine letos končí a prodloužení bude předmětem jednání. I když nic zatím nenasvědčuje tomu, že by nechtěla pokračovat, stoprocentně bude devátá sezóna končit otevřeně, aby se případná neúčast Mac v dalším pokračování dala nějak vysvětlit. Samozřejmě v případě, že pojedeme dál... ;o)
Jasná je oproti tomu situace s NCIS, který již nyní, s velkým předstihem, dostal zelenou do druhé sezóny! Gratulujeme!
STARS & CO-STARS
David James ELLIOTT
CATHERINE BELL
DALŠÍ HERCI
BELLISARIO & CO.

PRO POUČENÍ
CO JE JAG
CO JE NCIS
VÍTE ŽE ...
OCENĚNÍ A NOMINACE
JAG SLOVNÍK
NAVY/MARINES & CO.

UŽITEČNÉ ODKAZY
TELEVIZE CBS
STUDIO PARAMOUNT
CATHERINE BELL
FILMOVÁ DATABÁZE
SERIÁLOVÉ SPOILERY