HLAVNÍ   NABÍDKA
NOVINKY
PŘEHLED EPIZOD
FOTOARCHIV
ČLÁNKY A INTERVIEW
ZPRÁVY Z PRODUKCE
ÚVODNÍ STRANA
WEBMASTER - email

STÁHNĚTE SI...
eXtra video  
eXtra audio  
eXtra obrázky  

PRO POBAVENÍ
DISKUZNÍ KLUB
JAG-A-THON
SETKÁNÍ V LA


VÍTE ŽE...  Jak získali hlavní hrdinové svá jména?

Donald Bellisario tvrdí, že Harm dostal své jméno podle námořnické fráze "Give me a fast ship for I intend to put myself in harm's way" (dejte mi rychlou loď, mám v úmyslu vrhnout se do nebezpečí). Myslím, že to docela trefil, protože výraz "in harm's way" se používá ve významu "dělat něco nebezpečným, obtížným, komplikovaným způsobem" a Harm opravdu řeší věci všelijak, jen ne jednoduše. :-) Pokud jde o příjmení Rabb, je to jméno jednoho profesora z Princetownské university, se kterým se Bellisario setkal, když psal pilotní epizodu. Také mnoho z ostatních postav je pojmenováno podle reálných osob a přátel, jak je ostatně u seriálů běžné. Například admirál Chegwidden dostal jméno podle Bellisariova golfového partnera, přičemž A.J. - Albert Jethro jsou jména jeho otce. Harriet je pojmenována podle Harriet Margolis, která léta vede v Bellisarius production oddělení pro styk s veřejností ( a stála i za naší návštěvou produkce). Bud je jméno postavy z předešlého Bellisariova seriálu Magnum, kterou tam hrál Jeff Mackay (v JAGu hraje Budova otce). Manetti (z 8. sezóny) dostala jméno podle přítele Larryho Manneti. Pokud jde o Sarah "Mac" MacKenzie, ta není pojmenována podle žádné skutečné osoby. Bellisariovi se prý líbilo, jak tohle jméno zní. :-)


  JAG a růže

Divíte se, proč jsou na mnoha stránkách s tématem JAGu růže? Všimli jste si, že to jsou hlavně stránky shippers, tedy fanoušků, kteří si přejí, aby Harm a Mac byli nakonec spolu? Je to proto, že Mac a Harm se poprvé oficiálně setkali v růžové zahradě Bílého Domu, kde byli představeni Admirálem Chegwiddenem (ep. "We The People"). Jak bylo během let v seriálu mnohokrát naznačeno i přímo řečeno, jejich vztah je "věcí osudu" a fanoušci věří, že si byli souzeni od okamžiku, kdy se potkali. Růže se tak staly symbolem jejich vztahu.


  Není jen jeden JAG

JAG který sledujeme v seriálu je celým názvem Judge Advocate General, Departmen Of The Navy. To znamená, že spadá pod Navy a řeší případy týkající se námořnictva. Army a Air Force mají své vlastní JAGy. Marine Corps a SEALS spadají také pod Námořnictvo a proto mohou být Mac a Gunny Mariňáci a stejně sloužit v JAGu Námořnictva. Stejně tak mnoho případů, které se v seriálu řeší se týkají Mariňáků a SEALS a přesto je řeší Navy JAG. Všichni, kteří pracují v JAG Headquoters, nebo jinde v kanceláři jsou také "mimo aktivní službu." Proto například když se Harm chtěl vrátit mezi piloty, musel nejdříve požádat o zařazení zpátky do aktivní služby.


STARS & CO-STARS
David James ELLIOTT
CATHERINE BELL
DALŠÍ HERCI
BELLISARIO & CO.

PRO POUČENÍ
CO JE JAG
CO JE NCIS
VÍTE ŽE ...
OCENĚNÍ A NOMINACE
JAG SLOVNÍK
NAVY/MARINES & CO.

UŽITEČNÉ ODKAZY
TELEVIZE CBS
STUDIO PARAMOUNT
CATHERINE BELL
FILMOVÁ DATABÁZE
SERIÁLOVÉ SPOILERY